כפר הסטודנטים הדר הכרמל

 

כפר הסטודנטים הדר הכרמל הינה תוכנית מלגות המשלבת עשיה חברתית, תחושת משמעות והנאה

כפר הסטודנטים הינו מיזם משותף של עיריית חיפה ואוניברסיטת חיפה בשותפות פר"ח. במסגרת הפרויקט, חברי כפר הסטודנטים שמגיעים ממגוון מוסדות אקדמיים בעיר, עוברים לשכונת הדר, פועלים בשכונה במגוון תכניות ולוקחים חלק בחיי הקהילה של כפר הסטודנטים ושל השכונה בכלל.

 

  מטרתו המרכזית של הפרויקט היא הנעת תהליך של התחדשות עירונית בשכונת הדר הכרמל בחיפה. זאת מתוך התפיסה שאוכלוסיית סטודנטים צעירה, איכותית ומוטיבציונית תתרום לחיזוק השכונה. חיזוק שיתאפשר לנוכח השילוב שבין העובדה שמדובר באנשים שחיים בשכונה ומהווים חלק מהמרקם המגוון שלה, לבין העובדה שהסטודנטים לוקחים חלק בעשייה חברתית לשכונה במטרה לסייע ולהעצים אוכלוסיות מוחלשות בתוכה.

 

הפרוייקט  מיועד להתמודד באופן כולל ורב תחומי עם תופעת הפער החברתי. לטפל במוקדי מצוקה חברתית, להביא לשיפור איכות החיים מבחינת חברתית ותרבותית וליצור תהליכים  שבהם מעורבים תושבים בעיצוב גורלם תוך עזרה של דמויות הזדהות, שהם הסטודנטים, במהלך תקופת לימודיהם באוניברסיטה. בתקווה כי הסטודנטים שבפרוייקט יראו את שכונת הדר כביתם גם בעתיד. 

 

בנוסף לפעילות החברתית במגוון תכניות בשכונה, הסטודנטים (יהודים וערבים, וותיקים ועולים, חילונים ודתיים), יחיו בשכונה כקהילה צעירה, ובכך ימלאו אותה חיים, ואף יהוו מוקד משיכה לצעירים נוספים. תקוותנו היא שבכך יגברו הסיכויים להישארותם של צעירים איכותיים ומעורבים חברתית, בשכונה, לטווח ארוך.

אז איך זה עובד? סטודנטים הלוקחים חלק בפרוייקט שוכרים דירות באופן עצמאי במספר רחובות בשכונה (ביניהם רח' ירושלים, פבזנר, נורדאו, יוסף, תל-חי, מלצ'ט, בלפור, ארלוזרוב, הרצל). לאחר ימי הערכות, הם משובצים לתכניות שונות הפועלות בשכונה. קיימים שני מסלולי מלגה:

1.       מסלול מלא – 8 שעות שבועיות - 15,200 ₪

2.       מסלול חלקי – 4 שעות שבועיות – 8,000 ₪

מי יכול לקחת חלק? סטודנטים הלומדים באוניברסיטת חיפה, בטכניון, ויצ"ו, האוניברסיטה הפתוחה, גורדון, אורנים והמרכז האקדמי כרמל.

איזה פרויקטים קיימים? עבודה עם בני נוער במרכז הנוער, עבודה עם נוער משוטט בציפורי לילה, חונכות אישית של ילדים, ליווי קשישים, מועדוניות לגיל הרך.

איך נרשמים? שולחים מייל עם קו"ח לoffice@studentsvillage.org , עונים על שאלון ומתחילים בתהליך המיון.

מקווים לראות גם אותך בין המועמדים שלנו לשנת הפעילות הקרובה!

 

   לפרטים נוספים: www.studentsvillage.org

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים